Skanowanie starych zdjęć, fotografii, przezroczy, slajdów, klisz negatywowych. Skanowanie poklatkowe amatorskich filmów celuloidowych Super 8 mm i Normal 8 mm

Oferujemy profesjonalne skanowanie zdjęć papierowych, archiwalnych fotografii, klisz fotograficznych, starych negatywów kolorowych i czarno-białych, przezroczy i slajdów. Wielu z nas przechowuje w domowym archiwum stare zdjęcia z rodzinnych uroczystości, ślubów i innych ważnych momentów życia własnego lub naszych bliskich. Często nieliczne fotografie przodków są jedynymi pamiątkami, jakie po nich pozostały. Zdarza się również, że posiadamy klisze fotograficzne, ale już nie odbitki papierowe. Aby zachować te cenne zdjęcia i cieszyć się nimi na nowo, warto je zeskanować, czyli zamienić na standardową bezpieczną postać cyfrową. Znacznie ułatwia to ich powielenie, wydrukowanie na papierze, podzielenie się nimi, przesłanie rodzinie czy przyjaciołom oraz bezpieczną archiwizację.
Oferujemy również skanowanie poklatkowe (klatka po klatce) starych filmów celuloidowych w formacie Super 8 mm i Normal 8 mm. Z tak zeskanowanych kolejnych klatek powstanie film MPEG-4 / MP4 który będzie można pokazać bliskim lub im przesłać internetem.
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 22 4233533.

Skanowanie papierowych zdjęć i fotografii

Papierowe zdjęcia i fotografie skanujemy na wysokiej klasy skanerze firmy EPSON z rozdzielczością umożliwiającą wydruk zdjęcia w formacie A4. Otrzymają Państwo cyfrowy plik JPEG czy TIF na pamięci USB Pendrive. Parametry każdego zdjęcia ustawiane są indywidualnie przez doświadczonego operatora skanera np. opcja usuwanie drobnego kurzu, balans kolorów, kontrastu. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zaawansowanej obróbki cyfrowej, retuszu w profesjonalnym programie Photoshop.
 

Profesjonalne skanowanie slajdów i przezroczy

Skanujemy archiwalne slajdy i przezrocza (takie jak: ORWO, KODAK, FUJI, FOTON…) do pliku cyfrowego JPG, JPEG, TIF, TIFF lub innego. Pliki nagramy na pamięć USB pendrive lub zamieścimy na naszym serwerze FTP. Zeskanowane plik można będzie obejrzeć bezpośrednio z pamięci USB Pendrive na współczesnych telewizorach, komputerach, laptoptopach, smartfonach i innych urządzeniach multimedialnych. Parametry każdej klatka filmu fotograficznego jest ustawiana indywidualnie przez doświadczonego operatora. Zadana rozdzielczość skanowania będzie umożliwiała wydruk na papierze do formatu A4.
 

Skanowanie kolorowych i czarno-białych negatywów fotograficznych

Skanujemy stare klisze fotograficzne i negatywy do pliku cyfrowego JPG, JPEG, TIF, TIFF lub innego na życzenie Klienta. Skanujemy na wysokiej klasy skanerze płaskim firmy EPSON z rozdzielczością umożliwiającą ewentualny wydruk zdjęcia w formacie do formatu A4. Na życzenie za dodatkową opłatą taki wydruk w jakości fotograficznej możemy wykonać. Parametry każdej klatki negatywu ustawiane są indywidualnie przez doświadczonego operatora skanera np. opcja usuwanie drobnego kurzu, balans bieli i czerni, jasność zdjęcia, kontrast itd. Nie jest to skanowanie z automatu! Dlatego rezultaty skanowanie starych odbarwionych klisz fotograficznych są bardzo dobre.
  

Poklatkowe skanowanie filmów Super 8mm i Normal 8mm

Skanowanie robimy na prostym skanerze poklatkowym do filmów Super 8 mm oraz Standard 8 mm. Po skanowaniu bardzo dobre rezultaty daje zaawansowana obróbka cyfrowa przy pomocy specjalistycznego oprogramowania opartego o algorytmy AI. Więcej informacji na ten temat i przykładów znajdą Państwo na naszej dedykowanej stronie internetowej www.VHS.waw.pl.