Przegranie wideo kasety typu: VHS, VHS-C, S-VHS, Video8, Hi8, Digital8, miniDV, HDV do standardowego pliku MP4 / MPEG-4 lub na płytę DVD-Video

Usługa polega na przegraniu archiwalnej kasety wideo do standardowego (używanego powszechnie) pliku MPEG-4 / MP4 na USB pendrive, przenośny zewnętrzny dysk HDD, kartę pamięci microSD lub na płytę DVD (nie zalecane). Za dodatkową opłatą istnieje możliwość podbicia starej rozdzielczości SD do współczesnego sygnału telewizyjnego HD / Full HD lub powiększenia i polepszenia jakości nagrania.

30 zł / szt.

od 1 do 10 sztuk kaset wideo do przegrania.

25 zł / szt.

od 11 do 20 sztuk kaset wideo do przegrania.

20 zł / szt.

od 21 i więcej sztuk kaset wideo do przegrania.

Przegranie kasety magnetofonowej do pliku MP3, WAV lub na płytę CD - Audio

Usługa polega na przegraniu starej kasety magnetofonowej na płytę CD lub do standardowego pliku muzycznego MP3, WAV. Na jednej płycie mieści się do 79 minut nagrania w formacie CD-Audio. Istnieje możliwość wykonania prostej obróbki cyfrowej np.: odszumianie nagrania, zmiana głośności itp.

30 zł / szt.

od 1 do 2 sztuk kaset magnetofonowych do przegrania.

20 zł / szt.

od 3 do 29 sztuk kaset magnetofonowych do przegrania.

15 zł / szt.

od 30 i więcej sztuk kaset magnetofonowych do przegrania.

Przegrywanie archiwalnych taśm dźwiękowych z magnetofonów szpulowych

Usługa polega na przegranie nagrania stereofonicznego lub monofonicznego z taśmy magnetycznej (szpula) do pliku cyfrowego WAV, MP3 lub na płytę CD - Audio. Istnieje możliwość wykonania prostej obróbki cyfrowej nagrania np. usunięcie szumów, zmiana głośności, podziału na części.

30 - 70 zł / szpula

cena ustalana indywidualnie.

Skanowanie poklatkowe filmów celuloidowych Super i Normal 8mm

Usługa polega na poklatkowym skanowaniu taśmy filmowej Super 8 mm lub Standard 8 mm. Wynikiem digitalizacji jest plik MPEG-4 / MP4 (bez dźwięku) o rozdzielczości 1440x1080 pikseli. Skanowanie odbywa się na amatorskim skanerze poklatkowym. Jakość digitalizacji silnie zależy od stanu taśmy (perforacja, kurz, rysy itd.). W ramach tej ceny materiał nie jest korygowany na komputerze. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zaawansowanej obróbki cyfrowej opartej na algorytmach sztucznej inteligencji
.

50 - 90 zł / szpula

cena ustalana indywidualnie.

Przegrywanie CD, CD-Audio, VCD, DVD, DVD-R, DVD-Video na USB Pendrive

Usługa polega na przegraniu lub konwersji zawartości płyty CD, CD-Rom, CD muzycznej, Video CD, DVD, DVD-ROM, DVD-Video na  USB pendrive, dysk zewnętrzny czy do sieci. Konwersję nagrań wideo do formatu MP4 / MPEG-4, plików muzycznych do formatu MP3, WAV, zdjęć do formatu JPEG oraz innych cyfrowych plików nagranych na płytach optycznych do współczesnych standardowych formatów. 

10 zł / szt

za przegranie 1 płyty CD, CD-Rom, CD-Audio.

Przegrywanie płyty Blu-ray, BD-Rom, Blu-ray Video na USB Pendrive

Usługa polega na przegraniu lub konwersji zawartości płyty Blu-ray, BD, BD-Rom, BD-Video na  USB pendrive, dysk zewnętrzny czy do sieci. Konwersję nagrań wideo do formatu MP4 / MPEG-4, plików muzycznych do formatu MP3, WAV, zdjęć do formatu JPEG oraz innych cyfrowych plików nagranych na płytach optycznych Blu-ray do współcześnie obowiązujących standardów.

30 zł / szt

za przegranie 1 płyty Blu-ray 25GB.

Odzyskanie danych z uszkodzonej płyty optycznej CD, DVD lub Blu-ray

Usługa polega na odzyskaniu danych cyfrowych,  filmów, muzyki, zdjęć z uszkodzonych (nie działających, nieczytelnych, zarysowanych, porysowanych) płyt: CD, CD-R, CD - Audio, DVD, DVD-R, DVD+R, DVD-DL, DVD-Video, Blu-ray, Blu-ray  - Video, BD Disc przy pomocy specjalistycznego dedykowanego oprogramowania IsoBuster. Więcej na ten temat można przeczytać w tym artykule.

od 30 zł

cena ustalana indywidualnie.

Skanowanie starych papierowych zdjęć i fotografii

Usługa polega na zeskanowaniu przy pomocy wysokiej klasy skanera zdjęć, fotografii, do pliku JPEG, TIF lub innego. Maksymalny wymiar materiału źródłowego do skanowania to A4. Każdy skaning jest ustawiany indywidualnie przez profesjonalnego operatora (nie jest to skanowanie automatyczne).

0,70-1,30 zł / szt

cena ustalana idywidualnie.

Skanowanie klisz, filmów, przezroczy i slajdów

Usługa polega na zeskanowaniu przy pomocy wysokiej klasy skanera pozytywowych klisz fotograficznych, slajdów i przezroczy do pliku JPEG, TIF. Skanujemy slajdy i przezrocza od małego obrazka 35mm aż do romatu A4 w ramkach lub z rolki. Każdy skaning jest ustawiany indywidualnie przez profesjonalnego operatora.

0,70-1,30 zł / szt

cena ustalana idywidualnie.

Skanowanie klisz i filmów fotograficznych, negatywów

Usługa polega na zeskanowaniu przy pomocy wysokiej klasy skanera klisz fotograficznych, negatywów do pliku JPEG, TIF na pendriva lub do sieci. Skanujemy negatywy od małego obrazka 35mm aż do romatu A4, z reguły są to standardowe rolki filmu (pocięte lub nie). Każdy skaning jest ustawiany indywidualnie.

0,70-1,30 zł / szt

cena ustalana idywidualnie.

Poprawa jakości starych nagrań wideo oraz montaż filmów

Po przegraniu u nas archiwalnych rodzinnych kaset wideo istnieje możliwość zrobienia z nich krótkiego lub dłuższego filmu biorąc sceny z różnych kaset i ujęć. Jest to tak zwany montaż nieliniowy. Oprócz tego jesteśmy w stanie przy pomocy profesjonalnego oprogramowania poprawić jakość zdygitalizowanych starych nagrań z kaset wideo czy filmów celuloidowych 8 mm. Więcej na temat poprawy jakości mozna znaleźć tutaj oraz w często zadawanych pytaniach. Przykłady poprawy jakości nagrań wideo można także znaleźć na naszym kanale YouTube @doctor-VHS.

50 - 100 zł / 1 godz.

Cena ustalana indywidualnie.

Przegrywanie archiwalnych płyt gramofonowych

Usługa polega na przegraniu archiwalnej czarnej winylowej płyty gramofonowej do pliku dźwiękowego MP3, WAV lub na płytę CD - Audio (Compact Disc). Przegrywamy duże płyty Long Play, małe single czy stare pocztówki dźwiękowe. Za dodatkową opłatą możliwa jest prosta cyfrowa obróbka dźwieku (wyciszenie szumów, zmiana głośności, redukcja trzasków).

20 - 30 zł / płyta

Cena ustalana indywidualnie.

Informacje dodatkowe i uwagi:

  • Istnieje możliwość udostępnienia w Internecie pliku MP4 (filmy wideo), MP3 (nagrania audio) czy JPEG (zdjęcia, przezrocza, negatywy) do pobrania z naszego prywatnego serwera.
  • Istnieje możliwość wysłania materiałów o pojemności do 2 GB przez serwis WeTransfer.
  • Podane ceny nie obejmuje ceny nośnika: pendrive, zewnętrzny dysk HD, płyty CD czy DVD. Istnieje możliwość kupna u nas takich nośników. Doradzamy i dobieramy je indywidualnie do charakteru danej pracy.
Szczegółowy cennik znajduje się na naszej stronie internetowej www.VHS.waw.pl