Poprawa jakości starych nagrań filmowych oraz montaż nieliniowy wideo

Oferujemy montaż krótkich filmików z dostarczonych a często u nas przegranych nagrań wideo i zdjęć. Filmy z kaset VHS, Video8, Hi8 czy miniDV najczęściej były nagrywane ciągiem, bez żadnego montażu. W związku z tym proponujemy wybór najistotniejszych scen, dodanie podkładu muzycznego oraz efektownych połączeń – przejść miedzy scenami, które uczynią dostarczony materiał bardziej atrakcyjnymi dla współczesnego odbiorcy. Przygotowany na indywidualne zamówienie filmik nada archiwalnym zdjęciom i ujęciom wideo nową jakość i drugie życie. Materiał idealnie nadaje się na prezent na urodziny, rocznicę ślubu, ślub dzieci, walentynki, dzień matki czy dziadka lub inną ważną okazję.
Oprócz tego możemy polepszyć jakość archiwalnych nagrań przy pomocy specjalistycznego oprogramowania opartego o algorytmy sztucznej inteligencji AI. Przy pomocy takiego oprogramowania, operator stara się:

  • usunąć w inteligentny sposób przeplot w obrazie a każda kaseta wideo była w ten sposób nagrywana,
  • usunąć zaszumienie części obrazu, w szczególności partie z jednolitym płaskim kolorem np. niebo, czy bardzo ciemne partie obrazu gdzie szum został wprowadzony przez niedoskonałości CCD,
  • usunąć różne artefakty wynikające z kompresji MPEG np. przy zapisie na kasetach miniDV, HDV, 
  • powiększyć stary obraz wideo o rozdzielczości 720x576i przy użyciu algorytmów sztucznej inteligencji do współczesnych standardów, to znaczy do rozdzielczości Full HD 1920x1080p pikseli lub nawet do UHD czy 4K, 8K. Program stara się dorobić brakujące piksele obrazu, takie które nigdy nie zostały zarejestrowane przez kamerę! Czasami daje to sztucznie wyglądający efekt a czasami efekty sa bardzo dobre. Zależy to od charakteru ujęcia wideo i jakości wejściowego materiału,
  • poprawić kontrast i ostrość obrazu,
  • wygładzić i oczyścić z szumu różne partie obrazu,
  • opcjonalnie zwiększyć płynność wideo podnosząc liczbę klatek na sekundę, z 25 FPS do 50 FPS dla systemu PAL. Tu także używane są algorytmy sztucznej inteligencji w dorabianiu czegoś co nie było zarejestrowane przez kamerę!
  • ustabilizować obraz zaresjestrowany np. na amatorskiej światłoczułej taśmie celuloidowej Super 8mm.
Zapraszamy do obejrzenia licznych przykładów na naszym kanale YouTube oraz zapoznania się z bardziej szczegółowym opisem nanaszej stronie www.VHS.waw.pl. Istnieje możliwość zrobienia bezpłatnej próbki z małego fragmentu Państwa filmu!

Przykład polepszenia jakości wideo z kasety VHS

Polepszenie złej jakości starego nagrania wideo z aparatu fotograficznego

Polepszenie jakości nagrania z kasety S-VHS ze ślubu