Standardowe kasety VHS
Standardowe kasety VHS

Jak wyglądają kasety wideo VHS, S-VHS, VHS-C i czy można je przegrać na USB pendrive do MP4?

VHS - jest to standard zapisu i odtwarzania kaset wideo, opracowany przez JVC w 1976 roku, który zdobył popularność na rynku konsumenckim w latach 80. i 90.

Konkurencja i sukces - VHS pokonał inne formaty, takie jak Betamax i Video 2000, dzięki niższej cenie, większej dostępności i braku ograniczeń dotyczących treści pornograficznych. VHS był również wykorzystywany do zapisu danych komputerowych.

Parametry i jakość - VHS oferował rozdzielczość około 240 linii dla obrazu kolorowego i pasmo 80 Hz-10 kHz dla dźwięku liniowego. Wprowadzono także wersję VHS HQ z systemem redukcji zakłóceń oraz wersję VHS hi-fi z dźwiękiem na poziomie hi-fi.

Odmiany i następcy - istniały także formaty S-VHS, VHS-C i S-VHS-C, które zwiększały jakość obrazu i zmniejszały rozmiar kaset, oraz D-VHS, umożliwiający zapis cyfrowy w jakości HDTV. VHS został wyparty przez nośniki cyfrowe, takie jak DVD i Blu-ray czy streaming w internecie.

Istnieje możliwość polepszenia jakości starych nagrań wideo zarejestrowanych na kasetach: VHS, S-VHS, VHS-C, S-VHS-C. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj:

http://prepress.com.pl/index.php/pl/uslugi/montaz

http://prepress.com.pl/index.php/pl/czeste-pytania/93-czy-mozna-poprawic-jakosc-starych-nagran-wideo

https://www.youtube.com/@doctor-VHS

Zapraszamy do ich przegrania na USB pendrive do pliku MP4 / MPEG-4 w Warszawie przy ulicy Jaktorowskiej 4 u.2. Można także przesłać je do nas paczkomatem. Kontakt do firmy i adres do wysyłki znajdą Państwo tutaj

Powiązane artykuły