Tak wygląda kaseta Video 8
Tak wygląda kaseta Video 8

Jak wygląda kaseta Video8 i czy można ją u Państwa przegrać?

Video8 - to standard formatu zapisu obrazu i dźwięku na taśmie magnetycznej o szerokości 8 mm, opracowany głównie przez firmy japońskie w latach 80. XX wieku.

Zastosowanie - system Video8 był przeznaczony dla lekkich i poręcznych kamer z wbudowanym magnetowidem (kamkorderów), stanowiąc lepszą alternatywę dla amatorskiego sprzętu filmowego. Umożliwiał również zapis dźwięku cyfrowego w systemie PCM na sześciu ścieżkach.

Rozwinięcie - system Hi8, który wprowadził wyższą rozdzielczość (400 linii) i oddzielny zapis sygnałów luminancji i chrominancji, zapewniając lepszą jakość obrazu. Urządzenia Hi8 były kompatybilne wstecznie z systemem Video8. Do nagrań można było użyć tych samych kaset co wpłynęło na dużą popularność tego formatu zapisu wideo.

Parametry techniczne - system Video8 wykorzystywał zapis helikalny na taśmie metalowej o różnej grubości i czasie zapisu. Stosował trzy metody zapisu sygnału fonicznego: analogową z modulacją FM, cyfrową z modulacją PCM i mieszana. Rozdzielczość systemu wynosiła około 260 linii.

Jeżeli macie Państwo nie przegrane właśnie takie kasety to ZAPRASZAMY!

Powiązane artykuły